Blog

Dlaczego należy stosować ,,ciepłe’’ profile podokienne?

W wielu budynkach występuje problem, który polega na nadmiernym uciekaniu ciepła z wewnątrz. Przez to w domu jest nie tylko mało komfortowo, ale przede wszystkim obserwuje się zwiększone koszty ogrzewania. Jednym z coraz bardziej popularnych rozwiązań jest tak zwany ciepły montaż okien. Metoda polega na szczelniejszej izolacji od strony wewnętrznej niż zewnętrznej. Wykorzystuje się w niej specjalne folie, izolacje i parapety, dostępne między innymi w naszej bogatej ofercie. Ich zadaniem jest zabezpieczenie wszelkich szczelin przed przepływem ciepła.

Ciepły montaż okien nie byłby możliwy bez zastosowania zmodernizowanych profili podokiennych. Te elementy są produkowane z bardzo wytrzymałego polistyrenu ekstrudowanego XPS, który jednocześnie wyróżnia się wyjątkową lekkością. Parapety mają wyprofilowany kształt, dzięki czemu można je zamontować razem z profilami zewnętrznymi bez stosowania łączeń pod ramą okna. ,,Ciepłe’’ profile mają również wbudowaną listwę w górnej części. Do niej przykleja się specjalną taśmę rozprężną i montuje parapet zewnętrzny. Listwa odpowiada również za usztywnienie całego systemu.

Jakie są zalety ciepłego montażu okien?

Zastosowanie w nowoczesnym montażu stolarki specjalnych taśm, izolacji i profili sprawia, że z wnętrza budynku nie może wydostać się ciepło. Wyeliminowane są tak zwane mosty termiczne na rzecz płaszcza ochronnego. Dzięki temu w mieszkaniu zimą panuje komfortowa temperatura, a latem – przyjemny chłód. Przekłada się to na widoczne oszczędności finansowe związane z ogrzewaniem lub klimatyzowaniem pomieszczeń. Dodatkowym atutem jest szczelna izolacja akustyczna – mieszkańcom nie będzie więc doskwierać uliczny hałas.

Warto pamiętać też o tym, że odpowiednia temperatura w budynku zapewnia dobry mikroklimat i zapobiega powstawaniu oraz rozprzestrzenianiu się pleśni. Ma to szczególne znaczenie dla osób, które zmagają się z astmą lub innymi trudnościami w oddychaniu. Jeśli chodzi o instalację, ciepły montaż okien jest niezwykle szybki i łatwy. Oszczędności i poprawę samopoczucia można więc zaobserwować praktycznie od razu.