Kotwy do ciepłego montażu

Ciepły montaż stolarki okiennej to jeden z warunków budowania energooszczędnego i pasywnego. Jego zadaniem jest wyeliminowanie mostków termicznych, czyli stref połączeń okien ze ścianami, które mają niższe parametry izolacyjne. Wykorzystując specjalne konsole do montażu okien, wsporniki, dyble i łączniki oraz kotwy do ciepłego montażu, można umieścić okno w otworze ściennym tak, że będzie wysunięte poza płaszczyznę muru czyli umieszczone w warstwie docieplenia. Montaż okien w warstwie ocieplenia stosuje się w przypadku ścian dwu- i trzywarstwowych. Kotwy montażowe do okien są mocowane do zewnętrznej ściany budynku, stanowiąc rodzaj rusztowania, do którego jest przytwierdzane okno. Taki montaż nie jest jeszcze wystarczający, gdyż uzyskanie odpowiednich parametrów izolacyjności wymaga jeszcze doszczelnienia za pomocą specjalnychtaśm. Sam w sobie montaż kotwy do okien nie powinien sprawić większych problemów. W sprzedaży mamy nie tylko kotwy do okien, ale również profile podokienne przeznaczone do wykonywania ciepłego montażu oraz wspomniane taśmy rozprężne, taśmy rozprężne multifunkcyjne i folie okienne. Kotwy do okien to gwarancja solidnie zamocowanej ramy.

Kotwy montażowe do okien

W asortymencie znajdziesz kotwy montażowe (konsole) oraz inne elementy przeznaczone do mocowania stolarki okiennej w domach pasywnych i energooszczędnych. Proponujemy między innymi doskonałe produkty firmy JBD – w tym kotwy do okien górne, boczne, dolne, kątowe, przeznaczone do dużych obciążeń i wiele innych. Polecamy też szyny i kątowniki oraz kotwy do ciepłego montażu marki Knelsen, a także system do montażu okien i drzwi firmy Ejot. Oferujemy kotwy do okien różnego rodzaju..

KNELSEN Konsola WU dolna-podporowa

Konsole WU umożliwiają regulację wysokości ustawienia okien montowanych w warstwie ocieplenia. Występują w dwóch wariantach wykonania z łącznikiem płaskim lub kątowym oraz w trzech wersjach grubości 1,5 mm; 2,5 mm oraz 3,0 mm w...
Cena: 10,26 zł
Szczegóły produktu

KNELSEN Konsola EL-ceownik

Konsole płaskie EL – podstawowe rozwiązanie do montażu okien w warstwie ocieplenia.
Cena: 4,00 zł
Szczegóły produktu

KNELSEN Konsola WM boczna/górna

Konsole boczne WM dostępne są w dwóch wersjach długości śruby regulacyjnej, podstawowa 40 mm oraz dłuższa 60 mm. Konsole muszą być mocowana dwoma wkrętami do profilu okiennego oraz przynajmniej dwoma śrubami do...
Cena: 9,32 zł
Szczegóły produktu

KNELSEN Konsola WU-ST dolna do montażu z wysunięciem

Konsole WU-ST pozwalają na montaż okien w znacznej odległości od muru nośnego co jest dość często spotykane ze względu na rosnącą grubość ocieplenia stosowanego w budownictwie.
Cena: 40,22 zł
Szczegóły produktu

KNELSEN Konsola SFK boczna/górna-z regulacją odległości od wewnątrz

Konsole płaskie z regulacją odległości od wewnątrz SFK jako konsola boczna/górna.
Cena: 14,39 zł
Szczegóły produktu

KNELSEN kątowniki pomocnicze W-SCH

Kątowniki pomocnicze do montażu stosowane są w przypadku dużych obciążeń, które mogą powodować przemieszczenie się konsoli zamontowanej jedynie za pomocą szyny pomocniczej w ceramicznych cegłach komorowych.
Cena: 5,26 zł
Szczegóły produktu

KNELSEN szyna perforowana V

W przypadku lżejszych konstrukcji konsola dolna może być mocowana do komorowej cegły ceramicznej z zastosowaniem jedynie perforowanej szyny pomocniczej.
Cena: 4,13 zł
Szczegóły produktu

KNELSEN Konsola kątowa FMW

Konsole kątowe FMW – rozwiązanie do montażu okien w warstwie ocieplenia, budownictwo pasywne i energooszczędne.
Cena: 15,12 zł
Szczegóły produktu

KNELSEN Kątowniki SLW-ciężkie

KĄTOWNIKI CIĘŻKIE ZAPEWNIAJĄCE LEPSZY ROZKŁAD CIĘŻARU.
Cena: 29,30 zł
Szczegóły produktu

KNELSEN Konsole WS do największych obciążęń

KONSOLE WS-DO PRZENOSZENIA NAJWIĘKSZYCH OBCIĄŻEŃ.
Cena: 30,23 zł
Szczegóły produktu

KNELSEN Konsola FMW boczne-górne

Konsole FMW boczne-górne bez regulacji.Zastosowanie konsol kątowych wymaga montażu stolarki od strony zewnętrznej.
Cena: 6,15 zł
Szczegóły produktu