anwatech
anwatech
anwatech

EJOT® WIMOUNT - system do montażu okien i drzwi

EJOT® WIMOUNT - system do kompletnego montażu okien i drzwi w warstwie ocieplenia

Dane produktu

Kod produktu:
Producent EJOT
Stan magazynowy: Niedostępny
Wysyłka: na zamówienie

Opis szczegółowy

Montaż stolarki w systemieEJOT® WIMOUNT zapewnia zysk energetyczny przez eliminację mostków termicznych (montaż w warstwie ocieplenia). Dodatkowy zysk energetyczny zapewnia materiał Hardfoam o bardzo niskim współczynniku przewodności termicznej λ = 0,039 [W/m*K], z którego wykonane są komponenty systemu: kotwy termiczne, profile podparapetowe oraz poszerzenia podprogowe. Istotny wpływ na energooszczędność mają też fugi montażowe, które uszczelnia się przy pomocy materiałów o niskiej przewodności termicznej λ < 0,039 [W/m*K].

• Szczelność: a < 0,07 [m³/m*h*daPa²/³]

Montaż stolarki w systemie WIMOUNT jest kompletny, tzn. zapewnia nie tylko eliminację mostków termicznych przez optymalne położenie okna (w warstwie ocieplenia), ale także całkowitą szczelność na przenikanie powietrza i pary wodnej.

System pozwala na dokładne uszczelnienie fugi montażowej, dzięki systemowej ramie z EPS, stanowiącej poszerzenie powierzchni ościeży otworów okiennych. Współczynnik infiltracji powietrza dla okna zamocowanego w systemie EJOT® WIMOUNT, odpowiada 4 najwyższej klasie przepuszczalności powietrza a < 0,07 [m³/m*h*daPa²/³ ].

W badaniach wodoszczelności uzyskano wynik - do 1050 [Pa], odpowiadający najwyższej klasie wodoszczelności.

• Bezpieczeństwo

Montaż okien i drzwi w warstwie ocieplenia jest zadaniem bardzo odpowiedzialnym, ponieważ powinien zapewniać niezawodne i bezpieczne mocowanie stolarki przez wiele lat. System EJOT®WIMOUNT daje gwarancję pewnego i trwałego montażu przez zastosowanie kotew i podpór mechanicznie mocowanych (bez udziału kleju) do ścian, płyt fundamentowych i stropów. Nośność charakterystyczna kotwy termicznej wykorzystywanej w roli konsoli nośnej wynosi 180 [kg]. W badaniach odporności na obciążenia wiatrem okna zamocowanego w systemie WIMOUNT uzyskano wynik – do 3000 [Pa].

Ponadto:

• Montaż jest wykonywany zgodnie z wytycznymi instytutu RAL.
• Rozkład kotew montażowych jest projektowany przez program, który wylicza obciążenia stałe i zmienne, działające na poszczególne punkty stolarki okiennej. 
• Montaż pozostaje pod kontrolą firmy EJOT w sensie poprawności i należytej staranności wykonania.