Blog

okno zamontowane

Właściwości taśm rozprężnych

Taśma rozprężna to wstęga pianki poliuretanowej wzbogaconej środkami impregnującymi - najczęściej na bazie żywicy syntetycznej lub dyspersji akrylowej. Jedna strona taśmy pokryta jest warstwą specjalistycznego kleju z ochronną folią z tworzywa sztucznego, która zabezpiecza przed nieostrożnym sklejeniem powierzchni.

Czytaj więcej...

montaż okna

Kotwy jako elementy montażowe do okien

Montaż okna wymaga ogromnej precyzji, doświadczenia i sprzętu wysokiej jakości. Niezbędne są do niego elementy takie jak kotwy, które służą do mocowania okna w otworze. Ich zadaniem jest połączenie okna z murem budynku. Kotwy montuje się do ościeżnicy, jeszcze przed wstawieniem jej w wykonany wcześniej otwór.

Czytaj więcej...

Ciepłe profile podokienne

Dlaczego należy stosować ,,ciepłe’’ profile podokienne?

W wielu budynkach występuje problem, który polega na nadmiernym uciekaniu ciepła z wewnątrz. Przez to w domu jest nie tylko mało komfortowo, ale przede wszystkim obserwuje się zwiększone koszty ogrzewania. Jednym z coraz bardziej popularnych rozwiązań jest tak zwany ciepły montaż okien. Metoda polega na szczelniejszej izolacji od strony wewnętrznej niż zewnętrznej. Wykorzystuje się w niej specjalne folie, izolacje i parapety, dostępne między innymi w naszej bogatej ofercie. Ich zadaniem jest zabezpieczenie wszelkich szczelin przed przepływem ciepła.

Czytaj więcej...

jak doswietlnic

Jak można doświetlić piwnice?

Jeśli mamy w planach zamianę starej rupieciarni, którą mamy w piwnicy, na pomieszczenie użytkowe – pralnię, składzik na sprzęt sportowy, siłownię, a nawet biuro czy pokój, pojawia się problem odpowiedniego doświetlenia. W zależności od przeznaczenia pomieszczenia możemy wybrać światło sztuczne lub dzienne. Najczęściej, aby podnieść komfort życia marzy nam się to drugie choćby w jakiejś części. Warto zastanowić się, jakie mamy opcje, jeśli chodzi o dopuszczenie do wnętrza światła słonecznego, doświetlacze Wolfa są znakomitym rozwiązaniem, niezbędnym jeśli będziemy w odnowionej piwnicy spędzać dużo czasu. Koniecznie trzeba też wziąć pod uwagę dopływ świeżego powietrza do pomieszczenia.

Czytaj więcej...

montaż okna

Na czym polega ciepły montaż okna?

Ciepły montaż okien to gwarancja upragnionej izolacji termicznej. Same energooszczędne okno nie będzie spełniało swojej głównej funkcji bez odpowiedniego montażu. Dodatkowe zabezpieczenie warstwy izolacji cieplnej zapewnia brak możliwości powstania mostków termicznych, odkształceń czy pęknięć. Dobrze przeprowadzony ciepły montaż okien przyczyni się również do zwiększenia wytrzymałości stolarki. Na czym właściwie polega?

Czytaj więcej...

Tasma

Witamy na blogu!

Został on stworzony po to, żeby zaprezentować i przybliżyć ofertę naszej firmy

Czytaj więcej...